Informace z historie i současnosti společnosti HOKR, spol. s r.o.

Firma HOKR, spol. s r.o., Pardubice byla založena v roce 1990 jako výrobně–obchodní společnost se zaměřením na oblast spotřebitelské chemie. Výchozím cílem při vzniku společnosti HOKR, spol. s r.o. Pardubice bylo doplnění sortimentu na maloobchodním trhu zejména o některé vlastní produkty, u nichž jsou zakladatelé společnosti nositeli autorských práv. Některé z těchto výrobků jsou chráněny průmyslovými patenty (např. přípravek ČERVOSTOP® pro ošetření dřeva proti dřevokaznému hmyzu, houbám a plísním).

iStock_000004488622XSmall_2.jpgPo úspěšném vstupu na trh byl na základě další poptávky postupně rozšířen sortiment spotřebitelské chemie o maloobjemová balení minerálních a pěstitelských hnojiv a zahradních půdních substrátů. V současnosti firma zajišťuje zejména velkoobjemové dodávky průmyslových hnojiv, dále pak dodávky přípravků na ochranu rostlin (pesticidů) a v neposlední řadě také výkup zemědělských komodit.

V roce 1992 byla firma HOKR, spol. s r.o. sídlící v Pardubicích kontaktována zástupci belgické společnosti DECEUNINCK – významným evropským výrobcem plastových vícekomorových profilů. Ty naše firma využívá po řadu let pro plastová okna a dveře, jiné atypické konstrukce, jako například zimní zahrady, nejnovější trendy a inovace přináší také materiály pro terasy a venkovní obklady. Všechny tyto materiály odpovídají všem technickým parametrům zemí EU, vyznačují se mimořádnou kvalitou, vysokou životností a zejména tepelně-izolačními vlastnostmi. Tímto byla zahájena činnost v oblasti stavebnictví (konstrukce, výroba a montáž stavebních výplní z těchto moderních materiálů). Postupně došlo k rozšíření nabídky o hliníková okna a dveře a o dřevěné a hliníkové fasádní systémy. Působnost stavební divize překračuje hranice Pardubického okresu, drobné zakázky jsou realizovány po celém Pardubickém kraji (Pardubice, Chrudim, Ústí nad Orlicí, Svitavy), i v přilehlých částech okolních krajů, tedy kraje Královéhradeckého (Hradec Králové, Rychnov nad Kněžnou, Jičín, Náchod, Trutnov), Středočeského (Kutná Hora, Kolín, Nymburk, Mladá Boleslav), Olomouckého (Šumperk) a Vysočiny (Žďár nad Sázavou, Havlíčkův Brod). Větší zakázky jsou realizovány po celé České republice.

V současné době je činnost společnosti HOKR, spol. s r.o. soustředěna do 4 hlavních oborů:

  • Stavební divize (okna, dveře, zimní zahrady, fasádní systémy...
  • Divize Agro (průmyslová hnojiva, pesticidy, zemědělské komodity)
  • Hobby Agro (hnojiva a substráty pro obchodní řetězce i maloodběratele)
  • Spotřební chemie (speciální chemické přípravky a drobnospotřebitelská balení technických chemikálií)

 

 

Samozřejmostí je vlastní technické a výrobní zázemí pro realizaci nejrůznějších zakázek ze širokého spektra poskytovaných služeb. Odborníci firmy mající zkušenosti ze staveb v tuzemsku a zahraničí, navrhnou každému zákazníkovi technicky i cenově nejpřijatelnější řešení, vypracují a předloží k výběru z několika možných variant. Se stejným přístupem se setká každý zákazník bez ohledu na to, zda přichází s malou či velkou poptávkou.

iStock_000000814903XSmall_2.jpgFirma HOKR, spol. s r.o. Pardubice již několik let působí na českém i zahraničním trhu. Úspěšná realizace velkého množství drobných i velmi náročných zakázek svědčí o technické úrovni, kvalitě výrobků a stoupajícímu zájmů odběratelů o ně. Nahlédněte do našich referencí a přesvědčte se o kvalitách našich služeb. V zájmu docílení komplexnosti služeb firma zajišťuje kompletní dodávky zahrnující vybourání, odvoz a ekologickou likvidaci původních výplní, zednické práce, osazení parapetů, moskitiér i žaluzií. K tomu zajišťuje dodávku a montáž fasádních systémů ze speciálních plastových profilů nebo kompozitních materiálů plast/hliník. Samozřejmostí je kvalitní záruční i pozáruční servis.

Úspěšnost firmy na trhu umožňuje její systematický rozvoj. Výrobní kapacita v areálu Lázně Bohdaneč byla v letech 1996-1999 rozšířena vlastní investiční výstavbou. Vybudováním tří nových hal – spotřebitelské chemie, balírny hnojiv a výrobny hliníkových oken - byly zajištěny další nezbytné výrobní a skladovací prostory. Jejich strojně–technologické vybavení umožňuje bezproblémově řešit veškeré požadavky jednotlivých výrobních programů.