ŠAMOT

ŠAMOTOVÁ MALTOVINA

ŠAMOTOVÁ ŽÁRUVZDORNÁ MALTOVINA KE STAVEBNÍM ÚČELŮM 

Použití

Použivá se jako žáruvzdorná šamotová maltovina, pojivo, vymazávka a ke spárování při stavbách krbů a opravách vyzdívky kamen a menších topenišť všeho druhu.

Žáruvzdornou šamotovou maltu připravíte promícháním 1,5 kg suché směsi výrobku a cca 0,5 litru vody na těstovitou hmotu. Pro zvýšení pevnosti lze s výhodou přidat vodní sklo až do množství 0,5 litru. Zpracovatelnost malty je do 8 hodin.

Vymazávku, spoje i spárování doporučujeme po přirozeném vyschnutí opakovaně přemazat šamotovou maltou a na povrchu uhladit. Po zaschnutí (min. 12 - 24 hodin) dosušte mírným plamenem (min. po dobu 30 minut) až malta zatvrdne (u větších staveb může dosušování trvat i několik hodin!). Teprve až po dokonalém vysušení a prohřátí lze maltu vypálit ostrým plamenem bez rizika jejího popraskání. Až teprve vypálením získá malta požadovanou žárovzdornost a pevnost. Nevypálená malta se jinak časem drolí a vypadává.

Pracujete-li s maltou obsahující vodní sklo, dodržujte zvýšenou bezpečnost práce a pracujte pouze v rukavicích. Vodní sklo je žíravina. Leptá pokožku a sliznice. 

Informace pro obchodníky

Výrobek je balen do sáčků z PE folie s etiketou s uvedeným návodem k použití, hmotnost navážky po 1,5 kg, resp. podle dohody.

Malospotřebitelské sáčky jsou skupinově baleny do papírových pytlů či kartonů a tyto jsou paletizovány. Pro podnikatele je dodávána v pytlích po 50 kg nebo podle dohody. 

Poptávky a dotazy

Položky označené   jsou povinné.