ČERVOSTOP®

ČERVOSTOP®

ČERVOSTOP® je účinný prostředek k preventivní ochraně a sanaci dřeva, dřevěných výrobků a staveb, k hubení dřevokazného hmyzu, zejména červotoče, a k ochraně dřeva před dřevokaznými houbami. Napadl vaši dřevěnou zimní zahradu červotoč? Zlikvidujte ho rychle a efektivě za pomoci ČERVOSTOPu®, jehož použití je velice snadné.

Použití

Ošetření dřeva je dlouhodobé až trvalé, přípravek se ve dřevě nerozkládá. ČERVOSTOP® je výhodný pro preventivní ochranu zejména dřevěných staveb vč. trámů vazby a krovů, podlah, nábytku, dřevěných obkladů, ale je účinný i pro sanační ošetření dřeva již napadeného dřevomorkou. Dřevo ošetřené chemickým přípravkem pro likvidaci červotoče nesmí být použito pro výrobu dětských hraček nebo nádobí. Tam, kde ošetřené dřevo přichází do styku s pokožkou, musí být ošetřené dřevo kryto nátěrem tvrdého laku.

ČERVOSTOP® se zpravidla aplikuje nátěrem štětce nebo stříkací pistolí, případně injektáží přípravku, nebo ponorem předmětu do lázně přípravku.

Preventivní ošetření proti napadení dřevokazným hmyzem se doporučuje provést alespoň dvěma aplikacemi tak, aby vznikl souvislý účinný ochranný film, který zaručuje dřevu spolehlivou ochranu před dřevokazným hmyzem a houbovými chorobami či dřevomorkou, a to i v budoucnu. Ošetřené dřevo není vzhledově pozměněno, lze jej dále povrchově ošetřit běžnými postupy, tj. mořením, nátěry, lakováním či barvením. Dřevo po aplikaci ČERVOSTOPu® je nutné chránit před vlhkostí.

V případě sanace červotočem nebo houbovými chorobami již napadeného dřeva je nutno zajistit dokonalé nasáknutí ČERVOSTOPu® až do hloubky vnitřních vrstev dřeva. Ke zvýšení účinnosti ošetření lze využít injektáže přípravku do v trámech předvrtaných otvorů. Napadené plochy ošetřete opakovaně ČERVOSTOPem® v časovém odstupu 1 měsíce.

Účinnost přípravku ČERVOSTOP® lze zvýšit předchozím zvlhčením ošetřovaného povrchu vodou, zabalením ošetřených předmětů do PE-folie.

Je výhodné pracovat za takových podmínek, aby nátěr zasychal pomalu, tj. za nižších teplod od +5 °C do +10 °C, při vyšší vzdušné vlhkosti (ČERVOSTOP® se vsákne do dřeva hlouběji).

Dávkování:
 

preventivní ošetření dřeva 1 litrem přípravku 4 až 7 m2
ošetření napadeného dřeva 1 litrem přípravku 1,5 až 4 m2

 

Informace pro obchodníky

ČERVOSTOP® se k likvidaci červotoče a dřevokazného hmyzu dodává pro malospotřebitele v PE lahvích o obsahu 1 litr, respektive PE kanystr obsahu 5 litrů s etiketou s návodem. PE lahve jsou kartonizovány po 12 ks, kartony jsou paletizovány po 40 kusech, resp. podle dohody, PE kanystry jsou paletizovány po 96 kusech.

ČERVOSTOP® pro velkospotřebitele je dodáván v PE barelech o obsahu 50 litrů nebo balený podle dohody.

Poptávky a dotazy

Položky označené   jsou povinné.